Menu Zamknij

Parking lotnisko Katowice

Parking Pyrzowice, lotnisko Katowice-Pyrzowice, oficjalnie znane jako Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice (IATA: KTW, ICAO: EPKT), jest jednym z głównych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się ono około 30 km na północny zachód od centrum Katowic, w miejscowości Pyrzowice. Parking lotnisko

Lotnisko AIR PORT Katowice.

Miejsce parkingowe dla osób które chca własnym autem dojechac do terminalu lotniska.

Parkingi w Pyrzowicach oferuja usługe transferu z parkingu pod terminal odlotów w cenie parkowania.

Ruch pasażerski Parking lotnisko

Jest jednym z najważniejszych lotnisk w Polsce pod względem ruchu pasażerskiego. Obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe, oferując połączenia z wieloma miejscami w Europie i poza nią. Posiada nowoczesny terminal pasażerski, który został rozbudowany i zmodernizowany w ostatnich latach. Terminal oferuje różnorodne udogodnienia dla podróżnych, w tym punkty gastronomiczne, sklepy, miejsca do odpoczynku oraz usługi związane z obsługą pasażerów.

Proponujemy do skorzystania z naszego systemu rezeracji parkingów pyrzowice.

Baza dla wielu linii lotniczych, w tym dla tanich linii lotniczych, takich jak Wizz Air oraz Ryanair. Oferuje ono połączenia do wielu miast w Europie i innych regionach.

Lotnisko, oficjalnie znane jako Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, jest jednym z głównych portów lotniczych w Polsce. Lotnisko Katowice-Pyrzowice zostało otwarte w 1966 roku. Początkowo obsługiwało głównie ruch krajowy, ale z biegiem lat rozwinęło się jako ważny punkt lotniczy na arenie międzynarodowej. W kolejnych dziesięcioleciach lotnisko Katowice-Pyrzowice zaczęło obsługiwać coraz większy ruch pasażerski i towarowy. Stało się kluczowym węzłem komunikacyjnym dla regionu śląskiego. Lotnisko przeszło przez szereg inwestycji i modernizacji, mających na celu zwiększenie jego zdolności obsługowej, poprawę standardów bezpieczeństwa oraz podniesienie komfortu podróżnych. W 2007 roku otwarto nowy terminal pasażerski na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Nowoczesny budynek zapewnił wyższy standard obsługi podróżnych i zwiększył przepustowość lotniska.